Neděle, 28 května, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Auto MotoAbyste byli s novou autoplachtou plně spokojeni

Abyste byli s novou autoplachtou plně spokojeni

Možná chodíte kolem cizího auta, které je po většinu času opatřeno autoplachtou, a tak chcete vědět vše o jejích funkcích. Možná nemáte garáž a jste rozhodnuti novou ochrannou plachtu na vůz koupit co nejdříve, jen potřebujete vybrat správný typ. Zde vám poradíme nejen jak autoplachtu vybírat, ale i co všechno umí a s čím vám pomůže.

K čemu všemu použít ochrannou plachtu na vůz

Je více typů autoplachet, a tak je před koupí dobré rozmyslet si, co od té vaší očekáváte. Možná vám postačí krátký typ autoplachty, který kryje střechu a okna vozu. Tento typ vyhledávají ti, kdo denně jezdí, ale nechtějí v zimě ráno co ráno odklízet sníh a škrabat námrazu z oken.

Stejně dobře vám poslouží i klasická velká ochranná plachta na automobil. Celoročně zabrání umazání karoserie od bláta, deště, prachu, ať už jde o parkování ve městě nebo v garáži. Pozorovat to můžete na autech, které parkují v centrech velkých měst. Postupně jejich karoserie mění barvu a šedne. Uskladněný veterán se bez plachty taktéž neobejde.

Autoplachta je ale i pasivní překážkou pro zloděje. Může je odradit od nekalých činností, přece jen je zdrží a manipulaci s ní je slyšet.

Možná vás nenapadlo, že autoplachta může zabránit drobným škrábancům, které vznikají neúmyslně i úmyslně od vozů a lidí, kteří parkují kolem vašeho vozu.

Plachty ale brání i ulpívání listí, znečištění ptactvem, kapající smůlou ze stromů, výkaly drobného hmyzu, který létá na kvetoucí strom, jehož větve jsou nad autem…

Dokonce si můžete koupit i speciální autoplachtu, která vůz ochrání při krupobití.

Jak vybrat velikost?

Autoplachty je nutné volit dle značky, modelu a roku výroby. Koupit můžete i typ na motocykl nebo čtyřkolku.

Vybírejte z bohaté nabídky u kvalitního prodejce autodoplňků, který vám také poradí s výběrem.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper