Neděle, 28 května, 2023
novinky

Nejraději mám autentické dekorace, které dodávají interiéru specifický charakter

Redakce doporučuje

Marie Mináriková je architektka a interiérová designérka, které se daří s lehkostí propojovat různé interiérové ​​styly. V rozhovoru nám prozradila zajímavosti o své práci, o vlastním bydlení, ale také o tom, jak se ze záliby sbírání starožitností stal zajímavý projekt. Mimo jiné jsme se jí ptali i na to, odkud čerpá inspirace, jaký má vztah k bytovým doplňkem, jaké jsou její tipy na jarní dekorace a ještě mnohem více.

Mária Minarikova

Bydlení je náplní vaší práce. Jste architektka a věnujete se i bytovému designu. Které z návrhů se vám dělali s lehkostí a které naopak byly výzvou?

Pokud mám být upřímná, každý jeden je pro mě výzvou. Interiér považuji za vysoce intimní záležitost, klient má své očekávání a já jako architekt se je snažím naplnit, vytvořit pro něj harmonické místo, ale přitom naplnit i sebe. Samozřejmě, že je to také o vzájemných sympatiích. Někde je chemie přirozenější a tam je i ta spolupráce o to lehčí.

Úplně nejtěžší se mi dělá svůj vlastní interiér, člověk tam přidává subjektivní emoci, kterou se běžně snažím při práci vypustit.

Máte nějaký vzor z odborného (designového) hlediska?

Nesmírně si vážím architektů (designérů), kteří nenavrhují jen pro jednotlivce a ve svém zájmu, ale pro celou společnost. Ekologicky, s ohledem na budoucnost. Ať už je to interiér, architektura nebo veřejný prostor.

V portfoliu vašich projektů se objevují různé typy úprav interiérů a interiérových stylů. Vy sama bydlíte v bytě, ve kterém žijete se svou rodinkou. Jak byste ho charakterizoval? V jakém stylu je zařízen?

Nevím zcela přesně definovat, zda je to nějaký konkrétní styl. Takový náš. Pokud bych se měla v našem interiéru podívat na formu, odrazily jsme se asi od skandinávského bydlení. Milujeme oba s manželem bílou, čistou formu a rovné linie. V detailu a dekorování však preferuji eklektický styl. Zbožňuji staré věci, nesourodost materiálů a barevné ladění. A to mi umožňuje právě ten jednoduchý základ.

Odkud čerpáte inspirace při zařizování vlastního bydlení?

Při zařizování svého bydlení dívám především na naše současné požadavky v malém bytě. Častokrát věci vyplynou samy a upřednostníme právě tu funkci nad designem. Pokud už je čas a prostor na nápady a inspirace, tak jako každý, si ráda prohlédnout práce kolegů, dobrý časopis, či všem známé sociální sítě, které jsou plné nápadů a inspirací – Pinterest a Instagram.

Prošel si byt nějakou rekonstrukcí? Pokud ano, jakou?

Byt prošel kompletní rekonstrukcí, protože jsme ho koupili v původním stavu z roku 1964. Co však splňovalo naši představu – předělat si ho podle vlastních představ. Já jsem tehdy ještě studovala na fakultě. Od té doby jsme už, co to opět poprerábali. Nejzásadnější změnou bylo zvětšení koupelny na úkor kuchyně, které vyplynulo s narozením syna.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Tuning na kolo – jste nachystaní na sezonu?

Sezona cyklistiky je tu a je čas se připravit na nekonečné dobrodružství na kole. Ať už jste zkušený cyklista...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img